O nas

Tuż po przekroczeniu „Złotej Bramy” ukazuje się nam serce Gdańska – ulica Długa. Po prawej stronie wita nas prawdziwie włoska restauracja. Dokładnie tutaj szefowie kuchni prosto ze słonecznej Italii, postanowili podzielić się częścią swego kulinarnego dziedzictwa. Przecież kto zna lepiej sekrety włoskiej kuchni jak nie rodowici Włosi.

W naszej włoskiej rodzinie „San Marco” oryginalne receptury, przekazywane były z pokolenia na pokolenie. San Marco to nic innego jak kwintesencja włoskiego stylu życia, gotowania, kochania…. Gwar, entuzjazm, dźwięk porcelany, śmiech oraz niebanalna kuchnia, to główne cechy charakteryzujące naszą restaurację. Ale i tak na pierwszym miejscu stawiamy na włoską Gościnność!

Oryginalna pizza neapolitańska jest wypiekana w specjalnym piecu stworzonym przez neapolitańskich rzemieślników, którzy od ponad 30 lat zajmują się budową najlepszych pieców do pizzy na świecie. Sam właściciel Raffaele Vassallo przyczynił się do powstania naszego czerwonego cudeńka. Piec powstawał przez ponad miesiąc, podstawę stanowią kamienie przywiezione prosto spod Wezuwiusza…

Każdego ranka w godzinach 10:00 – 12:00 wypiekamy chleb, który jeszcze ciepły pojawia się na drewnianych deskach w towarzystwie włoskich serów i wędlin oraz owoców w przypadku śniadania na słodko.

Aromatyczne wina, wyborne Grappy i domowe desery to dopiero przedsmak kulinarnej podróży….

Każde danie ma swoją długą historię i odniesienie do konkretnego regionu we Włoszech.

Nasza karta zmienia się sezonowo, hołdujemy produktom najwyższej jakości, nieprzetworzonym i sezonowym.

Logo PFR